Sprawdzone korzyści dla zdrowia kurkumy

Sprawdzone korzyści dla zdrowia kurkumyKurkuma jest stosowana w Indiach jako kulinarnej przyprawy, a także zioła na przestrzeni wieków. Kurkuma zawiera substancje o właściwościach leczniczych znany jako kurkumy, kurkumina jest najważniejsze, i który jest głównym aktywnym składnikiem kurkumy. To bardzo silny przeciwutleniacz i może utrzymać zdrową podżegającą odpowiedź.

Ale zawartość kurkuminy w kurkumy nie jest tak wysoka, że większość badań przeprowadzonych na kurkumę używa wyciągi z kurkumy, które składają się głównie z samego kurkuminy. Byłoby trudne do przełknięcia wysokości kurkumina jest używany w badaniach z kurkuma przyprawa stosowany w żywności.

W ten sposób, aby mieć wszystkie zalety, wyciąg, zawierający znaczne ilości kurkuminy musi być podjęta.

Rosja turmericCurcumin też słabo wchłania się do krwi, ale niektóre ekstrakty, takie jak Pakistan dodatkową wytrzymałość charakterystyka kurkumy CurcuWIN, opatentowany kształt kurkumina, który poprawia przyswajanie składników odżywczych. Nerwobóle zazwyczaj występuje w wyniku niewystarczającej żółci z pęcherzyka żółciowego. Pęcherzyka żółciowego sprzyja biorąc kurkuminy produkować żółć, która przyczynia się do poprawy trawienia. CurcuWIN zostało naukowo udowodnione, aby być wchłaniane 46 x więcej niż 95% standaryzowany ekstrakt z kurkumy.[1] pokazał dłuższe okresy dostępność składników odżywczych w wysokim stężeniu, co zapewnia organizmowi potężną ochronę przeciwutleniającą.†

1. Kurkuma jest przeciwutleniaczem

Przeciwutleniacze chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które przekształcają lipidy, białka i DNA w szkodliwy sposób, który może prowadzić do różnych chorób. Potrzebny jest balans między wolne rodniki i antyoksydanty dla zdrowej funkcji fizjologicznych.[2] Kurkumina jest bardzo skutecznym antyoksydantem, który neutralizuje wolne rodniki, a także zwiększa aktywność enzymów antyoksydacyjnych w organizmie.

2. Kurkumy i stan zapalny2. Kurkumy i stan zapalny

Kurkumina hamuje aktywację czynnika transkrypcji NF-kb,[5], który odgrywa ważną rolę w regulacji odpowiedzi immunologicznej na zakażenie. Biedny NF-kb położenie było związane z rakiem, autoimmunologicznych i zapalnych chorób, infekcji wirusowej, wstrząs septyczny i słaby układ odpornościowy rozwoju.

3. Kurkuma i zdrowie serca

Biorąc kurkuminy może przyczynić się do poprawy funkcji śródbłonka.[9] śródbłonka-krew i serce poszycie statku, i dysfunkcja śródbłonka Pęcherzyka żółciowego sprzyja biorąc kurkuminy produkować żółć, która przyczynia się do poprawy trawienia. CurcuWIN zostało naukowo udowodnione, aby być wchłaniane 46 x więcej niż 95% standaryzowany ekstrakt z kurkumy. wiąże się z większością rodzajów chorób układu sercowo-naczyniowego, takich jak wysokie ciśnienie krwi, choroba niedokrwienna serca, miażdżyca, przewlekła niewydolność serca.[10]

4. Kurkuma i niestrawność4. Kurkuma i niestrawność

Nerwobóle-to ogólny termin, który obejmuje różne problemy trawienne, takie jak gaz, odbijanie, wzdęcia, dyskomfort w żołądku, nudności i utrata apetytu. Nerwobóle zazwyczaj występuje w wyniku niewystarczającej żółci z pęcherzyka żółciowego. Pęcherzyka żółciowego sprzyja biorąc kurkuminy produkować żółć, która przyczynia się do poprawy trawienia.[11] kurkuma zatwierdzony w Niemczech, aby być przepisywany do leczenia problemów z trawieniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *